Different Man

15:05


Nie mieliście kiedyś wrażenia, że urodziliście się nie w tej epoce, w której powinniście? Ja się tak ostatnio czuję coraz częściej. Pomijając wiele kwestii ułatwiających i usprawniających życie, to mentalność, muzyka, moda etc, etc, ewoluowały do tego stopnia, że ubierając się, jak na zdjęciu powyżej, ludzie na ulicy zaczynają robić zdjęcia, bo idzie "dziwadło". DLACZEGO to aż tak bodzie Polaków? Co ich tak naprawdę bodzie? To, że ktoś słucha muzyki, która nie jest puszczana w klubsach i standardowych radiach? Że człowiek ma odwagę wyglądać, jak mu wygodnie i jak sam się dobrze czuje? Dlaczego od razu jest wtedy odmieńcem, pedałem, dziwakiem, czy innym jeszcze czymś. Zadaję dużo pytań, a na nic nie odpowiadam. Bo nie potrafię. 

Ta stylizacja jest połączeniem kilku moich marzeń o epokach, w których nie przyszło mi żyć i naszym dzisiejszym, XXI wiekiem, bo jak ostatnio zauważyłem - to on sam zabrania mi ubrać się w 100% tak, jak np. ludzie w dwudziestoleciu międzywojennym, czy w latach 40-50. Stąd wiele motywów połączonych w jeden, by wyszło coś w czym faktycznie czuję się świetnie, a nie jest to "przesada". Powinniśmy odczuwać przyjemność z własnej tożsamości, tym bardziej, jeśli czujemy, że jest inna. Jeśli tu zaglądacie, to tacy właśnie jesteście. Chciałbym, żebyśmy dążyli do akceptacji siebie, bo to niestety z niej wynika dezaprobata ludzi wokół nas. 

Nie mieliście kiedyś wrażenia, że urodziliście się nie w tej epoce, w której powinniście?Marynarka - H&M
Kamizelka - New Yorker sprzed kilku lat
Krawat - SH
Spodnie - ZARA
Skarpetki - PEPCO
Buty - H&M
Torba - VENEZIA

_________________________________________-

fotki by Zuzanna Kondziołka <3

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Rewelacja!
  Ja raczej nie mam takiego odczucia jak Ty, ale to wynika raczej z tego, że mnie bardzo podobają się czasy, w których żyję. Chociaż może nie jest to idealne odwzorowanie moich myśli, bo chodzi mi raczej o to, że odnajduję się w dzisiejszej modzie, stylu życia, podoba mi się sztuka i jakoś ogólnie fajnie mi się żyje w świecie, który mnie otacza.
  To rzeczywiście smutne, co piszesz. Bardzo nie podoba mi się w naszym kraju to, że ludzie szufladkują, nie mając pojęcia na temat drugiego człowieka. Ciężko jest wyrażać siebie, gdy wokół jest tyle ludzi, którzy starają się Ci to uniemożliwić. Ale jednak Ci się udaje. Oby więcej tak wyjątkowych ludzi!

  OdpowiedzUsuń
 2. the grass is always greener on the other side ;) chciałoby się pożyć przez parę dni w każdej epoce, ale trzeba się cieszyć tym co mamy, może kiedyś ktoś będzie marzył o naszych czasach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jasne, że trzeba akceptować to jak jest, ale lubię czasem rozmarzyć się o czasach, których nie znam xd

   Usuń
 3. Torba VENEZIA?!?! Ależ pięknie! A ja to bym chciała żyć w latach 20. Kiedy to mężczyźni szanowali kobiety, a kobiety były delikatne i szanowały siebie ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a teraz już mężczyźni nie szanują kobiet? :) jest jeszcze chyba ten gatunek facetów, który potrafi to robić

   Usuń
 4. To nie kwestia epoki. Gdybyś pojawił się tak ubrany w latach 20 czy 50,ludzie też by wytykali inność. Myślę, że to prędzej kwestia narodu, środowiska, wychowania (bądź jego braku), tolerancji. Czy na ulicach światowych miast by Cię wytykano? Tego nie wiem, ale uwielbiam patrzeć na ludzi, którzy potrafią wykorzystywać i doceniać detale z różnych epok, regionów, kultur. Czuję się wtedy jak Alicja po drugiej stronie lustra. Pamiętaj! Podążaj za białym królikiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację ;) Polska niestety nie jest chyba przygotowana na "inność", a faktycznie w innych europejskich miastach kultury nie ma czegoś takiego. Oby kiedyś i u nas mogło tak byc

   Usuń
 5. Świetne zdjęcia! Tak, czasem się tak czuję, aczkolwiek jestem pokoleniem, które nie wyobraża sobie życia bez internetu, telewizji i tych całych mediów... W dzisiejszych czasach kogoś, kto jest oryginalny, nazywa się 'dziwakiem'. Nigdy nie rozumiem tego świata...

  Zapraszam Cię do mojego internetowego kącika na Okiem Barwnej Poetki.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

Subscribe